18 października 2013

Ratujmy BeatęNie można stać bezczynnie, gdy ktoś potrzebuje pomocy. A tej mocno i pilnie potrzebuje Beata Zielińska. Beata jest 33-letnią legniczanką, która 1 lipca 2013 roku urodziła synka, Olusia. Oluś jest wcześniakiem, nadal przebywa w szpitalu pod opieką lekarzy. U Beaty wykryto natomiast ostrą białaczkę limfoblastyczną. 

W tej chwili Beata przebywa we Wrocławiu, w Klinice Hematologicznej, gdzie jest poddawana intensywnej i silnej chemioterapii. Ze względu na silne osłabienie organizmu, musi codziennie otrzymywać nie tylko lekarstwa na wzmocnienie odporności ale przede wszystkim to, co najcenniejsze - krew. Jedyną nadzieją na uratowanie życia Beacie, jest przeszczep szpiku. 

Wiadomo, że w takich przypadkach leczenie jest bardzo kosztowne i przerasta możliwości finansowe chorej, jej rodziny i bliskich. Dlatego też w ich imieniu zwracam się o wsparcie, którego można udzielić na różne sposoby. Przede wszystkim możemy zarejestrować się do grupy dawców szpiku w Centrum Krwiodawstwa w legnickim szpitalu lub przy pomocy fundacji DKMS - Baza Danych Komórek Macierzystych Polska.

Można też pomóc oddając krew grupy A RH+ (jak ktoś nie ma takiej grupy krwi, to też może oddać - zawsze można wymienić na właściwą grupę). Oczywiście pomagać możemy też finansowo, wpłacając pieniądze na konto Fundacji Urszuli Smok "Podaruj Życie". Pełne dane potrzebne do wpłaty:

nr konta 84 1020 2906 0000 1702 0085 9694

Fundacja Urszuli Smok "Podaruj Życie" 
os. Albertyńskie 16/18,  
31-852 Kraków

Pamiętajmy, by przy dokonywaniu przelewu zaznaczyć, że to wpłata przeznaczona "dla Beaty Zielińskiej". Głęboko wierzę, że naszą i waszą pomocą Beacie uda się pokonać chorobę. 

Udostępnij wpis

0 komentarzy do wpisu "Ratujmy Beatę"

Prześlij komentarz