26 stycznia 2011

Kaczyński skończy jako Premier. A jak skończy Donald Tusk?

Organ urbanowski, czyli tygodnik "NIE" opublikował sondę, w której biorą udział same tuzy salonu, zaczynając od Palikota, przez Kutza, Żakowskiego czy Najsztuba a kończąc na pośle Arłukowiczu.

Cóż, obecność tego ostatniego w tym gronie nieco mnie dziwi i zniesmacza, bo choć politycznie go odrzucam, to jednak jako człowiek, potrafił budzić moją sympatię. A pytanie w sondzie brzmiało: Jak skończy Jarosław Kaczyński? Pytanie, będące młynem na wodę wielu osób, których przy życiu, także tym politycznym, trzyma chyba jedynie nienawiść do oponentów, głównie wszystkiego co związane z Kaczyńskim.

Dlatego w sondzie mieliśmy tak górnolotne odpowiedzi jak: "Popełni samobójstwo" lub "Skończy jak jego brat". Cóż za poczucie humoru. W tym towarzystwie odpowiedź, że Kaczyński "skończy w szpitalu dla obłąkanych" jest nad wyraz wysublimowana i możliwie najdelikatniejsza. Cóż, wśród ślepców i jednooki jest królem.

Odpowiedzi godne ludzi pokroju Żakowskiego czy Najsztuba, udzielone na pytania godne urbanowskiego organu. Moje gratulacje, panowie. Sięgnęliście bruku, sięgając brukowca.

Naprawdę chcecie wiedzieć jak skończy Jarosław Kaczyński?

Skończy jako Premier RP.

A Donald Tusk, o którego Urban zapomniał zapytać?

A Donald Tusk kończy się jako Premier.

I to jest ta różnica między nimi, zresztą nie jedyna.

Ale tego w "NIE" nie przeczytamy.

Piotr Cybulski

Udostępnij wpis

0 komentarzy do wpisu "Kaczyński skończy jako Premier. A jak skończy Donald Tusk?"

Prześlij komentarz