23 grudnia 2010

Chcę Wam dać spokojne, dobre Święta

Moi drodzy. Już w piątek zasiądziemy przy wigilijnym stole, otoczeni bliskimi, ciepłem i życzliwością. Przełamiemy się opłatkiem, złożymy sobie życzenia. Niektóre będą szczere, niektóre po prostu z przyzwyczajenia. Wierzę jednak, że każde z nich się spełni, abstrahując od intencji.

I ja dziś, z poziomu blogu, chciałbym złożyć Wam życzenia radosnych i zdrowych świąt Bożego Narodzenia. Jednak jest coś, czego chciałbym życzyć Wam w tym roku wyjątkowo mocno. To spokój. Tak, życzę Wam, byście chociaż podczas świąt posmakowali tego, co dla nas, ludzi nowożytnych, zaczyna być towarem deficytowym, zwłaszcza w Polsce, nasiąkniętej harmidrem i kłótnią.

Tego spokoju życzę wszystkim, bez wyjątków. Tym, którzy skrót PJN odczytują jako Polska Jest Najważniejsza i tym, którzy go odczytują jako Prezes Jest Niepotrzebny. Bo chcę, byśmy chociaż na święta stanęli wszyscy po tej samej stronie. Wtedy zapanuje spokój, którego Wam życzę, a o którym tak pięknie śpiewał Ryszard Rynkowski, właśnie w piosence "Chcę Ci dać spokojne, dobre święta.

Radosnych, Zdrowych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia

życzy

Piotr Cybulski

Udostępnij wpis

0 komentarzy do wpisu "Chcę Wam dać spokojne, dobre Święta"

Prześlij komentarz