5 listopada 2010

"Zrób to sam". Dziś instrukcja, jak uświnić order

Witam moi Kochani w kolejnym odcinku programu "Zrób to sam" czyli co z czym, dlaczego, po co i jak. W dzisiejszym programie postaramy się opracować najlepszy sposób na uświnienie orderu. Zapytacie państwo, po co mamy zaraz uświniać order?

No cóż, a po co mamy montować półkę na ścianie? Po to, by wisiała i można tam było stawiać książki, tak? Więc order uświnimy po to, by był uświniony i cieszył tym poniektóre oczy. Przykładowo jakiś order przez wiele lat nie był uświniony, aż tu nagle ciach pach, dochodzimy do wniosku, że wystarczy, że czas bez uświnienia był tak wystarczająco długi, że brak uświnienia znużył nas i wynudził niczym przemówienie Komorowskiego.

Weźmy np. taki Order Orła Białego. Jak sama nazwa wskazuje, ten orzeł jest biały. No czy to nie jest nudne? No prawda że nudne, jak tak od tylu lat, on, ten orzeł, biały jest a nie różowo - brązowy przykładowo. Ale żeby to uzyskać, to jednak potrzebne jest właśnie owo uświnienie, proces w którym orzeł biały utraci biały kolor, nabierze innego koloru, zatem też innego znaczenia i już nudno nie będzie. Wbrew pozorom uświnienie orderu, to nie jest jakiś mocno skomplikowany proces.

Musimy jedynie poddać go w KOMORZE uświniającej działaniu pewnych zewnętrznych czynników. Zatem sięgamy najpierw po bieleckowidło, który nieco odbieleckuje orła, potem musimy narazić go na halliczność. Kiedy order jest już zahallowany, to na koniec pozostaje nam już tylko za pomocą michnikowidła ubabrać ów order w kolory takie, wiecie państwo, ni to sraczkowate ni to bieleckie (nie mylić z kolorem białym).

No i po wszystkim patrzymy na orła, przyglądamy się skrupulatnie i co widzimy? Już na pierwszy rzut oka widać, że on już nie jest biały, nie jest czysty, nie jest polski, jest już nawet nie orzeł a, powiedzmy sobie, sęp jakiś, bo zdradziecko i źle mu z oczu patrzy, niczym szui jakiejś. W ten oto łatwy i prosty sposób zamieniliśmy Order Orła Białego w Order Sępa. Widzicie państwo jakie to proste?

Dziękuję za uwagę, zapraszając na następny odcinek, w którym to gościć będziemy Kubę Wojewódzkiego, z którym wspólnie w studio pokażemy, jak samodzielnie i bez wysiłku w sposób prosty i nie męczący uświnić, polską biało-czerwoną, flagę.

Piotr Cybulski

Udostępnij wpis

0 komentarzy do wpisu ""Zrób to sam". Dziś instrukcja, jak uświnić order"

Prześlij komentarz