17 marca 2010

Wielki sukces komisji ds. nacisków z czasów rządów PiSKomisja ds. rzekomych nacisków z czasów rządów Prawa i Sprawiedliwości działa już ponad 2 lata i przez ostatnie dwa lata nie zanotowała żadnego sukcesu. Choć do jej prac zaprzęgnięto cały aparat bezpieczeństwa, że tak użyję postpeerelowskiej metafory, to nawet oni nie byli w stanie wyczarować żadnych dowodów, argumentujących rzeczone naciski.

Tak było do wczoraj. Bo to właśnie wczoraj komisja pod przewodnictwem posła Czumy, zanotowała w końcu sukces. I był to od razu sukces niebywały, bowiem udało się udowodnić bezpośrednie i z pełną premedytacją czynione naciski przez ówczesnego premiera, Jarosława Kaczyńskiego. Jest już pewne, ponad wszelką wątpliwość, że dokładnie 12 grudnia 2006 roku między godziną 13.10 a 13.13, premier Jarosław Kaczyński dopuścił się nieprawdopodobnego nacisku.

Mianowicie wchodząc do swojego gabinetu, osobiście nacisnął klamkę. Jest wielce prawdopodobne, że te naciski miały miejsce także wiele razy w późniejszym okresie, to jednak może wyniknąć z dalszych przesłuchań komisji, która na 12 kwietnia zaplanowała przesłuchanie naciskanej klamki. Jednocześnie zasugerowano, by daną klamkę objąć odpowiednim nadzorem, bo niewykluczone, że klamka gotowa do siebie strzelić z nieco innej klamki.

Piotr Cybulski

Udostępnij wpis

0 komentarzy do wpisu "Wielki sukces komisji ds. nacisków z czasów rządów PiS"

Prześlij komentarz