25 lutego 2010

Towarzyszu Generale, meldujemy skuteczną obronę pańskiej emeryturyTo już zaczyna być trochę nudne. Jedni zabierają, drudzy zwracają. Potem znów ci sami zabierają, ci sami zwracają. Potem przychodzą po nich inni, też zabierają, po tych co zwracali też przychodzą inni i też zwracają. Wszystko się zmienia, poza tym tylko, że postkomuna wciąż ma się dobrze.

Trybunał Konstytucyjny uznał właśnie obniżenie wyższych emerytur członkom WRON za niekonstytucyjne, a jednocześnie uznał, że obniżenie wyższych emerytur oficerom służb PRL jest zgodne z konstytucją. Cóż, albo Trybunał kiepski albo konstytucja marna.

Przypomnę, że to Lewica zaskarżyła ustawę dezubekizacyjną, której zapisy obniżały wyższe emerytury oficerom służb specjalnych PRL i członkom WRON. W uzasadnieniu zaskarżenia zaskarżający zaczęli bredzić coś o represyjności. No, historia okrutnie zatoczyła koło, skoro ofiarami represyjności czyni tych, co niegdyś w represjach osiągnęli mistrzostwo świata.

Ale co my maluczcy możemy. Najwięcej do powiedzenia mają przecież sędziowie Trybunału Konstytucyjnego, którzy teraz, razem z posłami Lewicy, mogą stanąć na baczność i zameldować: Towarzyszu Generalne, meldujemy skuteczną obronę pańskiej emerytury. No, spocznij.

Piotr Cybulski

Udostępnij wpis

0 komentarzy do wpisu "Towarzyszu Generale, meldujemy skuteczną obronę pańskiej emerytury"

Prześlij komentarz