17 września 2009

Obamu w rakietu strzelił, tarczu nie budiet

patriot_8Powiedzenie znane mówi, że coś w bombki strzeliło więc choinki nie budiet. Wypisz wymaluj telefon Obamy do Topolanka: "Tarczu nie budiet". Do Tuska się nie dodzwonił niestety, nawet nie wiem czy próbował.

Natychmiast jednak zwinni i gibcy językowo dziennikarze oraz eksperci znające się na wszystkim zrzeszyli się w Zjednoczonym Froncie Narodowym Wybielającym Kolejną Porażkę Rządu Tuska. Jeden z wszechwiedzących polskich substytutów polityka (w postaci Napieralskiego) orzekł, że to zdecydowanie wina Lecha Kaczyńskiego, bo ten macha szabelką (komuchy tak nazywają mówienie prawd oczywistych). Być może Amerykanie (jego zdaniem) przestraszyli się, że Prezydent jako Wódz Naczelny Sił Zbrojnych RP wykorzysta owe rakiety by odpłacić się Rosjanom za Katyń a Niemcom za Auschwitz i pośle te rakiety na wschód i zachód.

Oczywiście byle średnio zorientowany obywatel widzi kto zmoczył kuper w tarczowej sprawie. Ale przecież taki jeden z drugiem nie będą decydować o tym co widzą, bo o tym decydują wyrocznie dziennikarsko - eksperckie. Już jakiś czas ze strony choćby Waszczykowskiego choćby, czy niektórych polityków PiS padały informacje o tym, że tarczy nie będzie a politycy skupieni wokół jedynie słusznej Platformy odsądzali od czci i wiary tych którzy mówili rzeczy oczywiste.

A teraz Obama wypina się na tych którzy przed nim klęczeli i zwraca się ku tym, którzy klękac nie zwykli. Z tej decyzji Rosja się cieszy, czyli co ich cieszy nas powinno smucić. No ale są jednak tacy których też to cieszy, bo widocznie albo w Moskwie zostawili swoje mózgi albo w tym samym miejscu zamiast ich mózgów są papiery o obciążających ich treści.

A Radosław Sikorki zapewnia, że cały czas trwa intensywny dialog z USA. Już ja widzę jak on wygląda. Z naszej strony jest "halo" a z drugiej słyszymy tylko  "abonent jest niedostępny dla tych którzy zwykli politykę zagraniczną na klęczkach prowadzić".

Piotr Cybulski

Udostępnij wpis

0 komentarzy do wpisu "Obamu w rakietu strzelił, tarczu nie budiet"

Prześlij komentarz