11 września 2009

Co więcej znaczy od najlepszych wybielaczy?

mazowieckiCodziennie po parę razy dane nam jest obejrzeć w telewizji reklamę wybielacza takiego a takiego, każdy z nich ściga się w dyscyplinie zwanej "wybielaniem", przekonuje że ten to wyplami taką plamę a następny egzaltuje, że on to dopiero wyplami taką samą jak ten poprzedni i jeszcze 5 takich i w dodatku 3 razy taniej. I w ogóle nie ma różowej buteleczki więc obciachowo nie wygląda.

A dlaczego żaden z wybielaczy nie chwali się, że potrafi wybielić każda najczarniejszą plamę na honorze czy plamę na czarnych aspektach historii?

Już by się najwięksi zbrodniarze tego świata ustawili w kolejce po zakup. Ale taki wybielacz nigdy nie powstanie, jego istnienie (a także wymyślenie) byłoby bowiem zupełnie nieopłacalne. Po co wywalać ogromne kwoty na takie racjonalizacje skoro jest ktoś kto już to robi i to zupełnie za darmo?

To znaczy ja nie wiem czy za darmo, w tym świecie ponoć i po pysku już za darmo dostać nie można. Może tam jakieś "zaplecowe" korzyści i są, ja nic o tym nie wiem i kalumni rzucać nie śmiem. W każdym bądź razie żadnego oficjalnego cennika nie ma, ale musi to być jednak albo dochodowy interes albo po prostu nieumyślna głupota.

Bo w Polsce, jak zwykle przy każdej okazji, musi powstać raban, ktoś musi skrewić (prawda że ładne słowo?) a ktoś inny czuje misję i musi czegoś bronić. Ostatnio pisałem o rocznicy 17 września i o sporze jak nazwać to czego dokonali tam "stalinowscy mordercy i zbrodniarze". Tak się złożyło, że w tych dniach przychodzi nam także obchodzić 20 rocznicę powstania pierwszego niekomunistycznego rządu, na którego czele stanął Tadeusz Mazowiecki.

Owszem, jest za co dziękować, wszak wtedy to było wydarzenie przełomowe, do dziś zresztą wspominam je z łezką w oku. Wprawdzie zawsze za coś można by się do Mazowieckiego przyczepić, choćby za grubą kreskę, ale starszy to już człowiek i pastwić się nad nim nie wypada. Swoje zrobił, wielkie dzięki Panie Tadziu, dużo zdrowia, trzymaj się Pan z daleka od polityki - wtedy na pewno będzie zdrowiej.

Ale nie rozumiem dlaczego treść ustawy którą z okazji tej rocznicy zaproponowała Platforma Obywatelska chce też, nijako pośrednio, podziękować Kiszczakowi? No proszę mi wybaczyć ale jednemu z najważniejszych przedstawicieli zbrodniczego systemu, w którym ludzie codziennie ginęli w niewyjaśnionych okolicznościach a czasem w zupełnie wyjaśnionych bo całkiem otwarcie jeździły po nich czołgi? Mamy dziękować mu za to, że żyjemy? Że przecież mógł nas wszystkich wymordować ale tego nie zrobił? A może mamy mu podziękować za to, że u schyłku walącego się systemu chciał uratować własne UB-eckie dupsko i przystąpił do rozmów, w których oddał władzę nad konającym państwem a w zamian dostał dostatnie w nim życie?

Aż wstyd bierze że formacja w której jest tylu byłych opozycjonistów, których ludzie Kiszczaka lali po uszach pałami aż miło, dziś po prostu sprawiają wrażenie jakby tamtych czasów nie było, Kiszczak był tylko szefem fabryki kołder a nie aparatu represji a komuniście przyznali się do swoich zbrodni, swoje odsiedzieli, winy odkupili i jest dobrze.

Nie, drogie panie i Panowie z PO, oni nie przyznali się, nie odkupili, nie przesiedzieli. Nie zapominajcie, że przedstawiciele zbrodniczego systemu są automatycznie zbrodniarzami. Zbrodniarzom się nie dziękuje, zbrodniarzy się sądzi i poddaje karze. I dotyczy to także Kiszczaka, który jak mało kto z tego systemu zasługuje na karę i potępienie, nie zmieni tego nawet jego obcałowywanie się z Michnikiem i nazywanie go człowiekiem honoru. Widocznie obaj o honorze wiedza tyle, ile ja wiem o rafinacji nafty.

Nie róbcie konkurencji wybielaczom. Nie wybielajcie stalinowskiego ludowójstwa, nie wybielajcie zbrodni zbrodniczego systemu komunistycznego i jego aparatczyków, nie wybielajcie niemieckich gazet i naczelnej rady żydowskiej, nie wybielajcie nikogo kto staje w poprzek interesom wolnej i niepodległej Polski. Może i nie czujecie się z nią związani ale do kroćset, zasiadacie w polskim parlamencie.

Niech nikt z was nie stara się więcej znaczyć od najlepszych wybielaczy.

Piotr Cybulski

Fot: Aleksander Kęplicz/Forum/Przekrój.pl

Udostępnij wpis

0 komentarzy do wpisu "Co więcej znaczy od najlepszych wybielaczy?"

Prześlij komentarz